Mój ciekawy blog o świecie

Nasz interesujący blog lifestylowy

Meble glamour do salonu – dopasuj meble do stylu wnętrza

Każdy właściciel mieszkania chciałby, aby jego pomieszczenia urządzone były oryginalnie i elegancko. Nie każdy uwielbia niemniej jednak taki sam styl urządzenia i na ogół każdy ma inny gust. Jedni są zapaleńcami stylu klasycznego z wykorzystaniem sprzętów rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wówczas pobocznym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki ozdobne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtenczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, suszone kwiaty polne oraz zboże, a również haftowane lub robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy oraz zasłonki. Zupełnie inny styl można uzyskać selekcjonując meble glamour. 

Taki styl perfekcyjnie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – wysokie krzesła pikowane z ozdobnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł oraz innych mebli glamour na stronie Krzesło glamour oraz Krzesło pikowane

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten rodzaj wyposażenia meblowego potrzebuje również dodania do niego trafnych elementów dekoracyjnych. Wskazane będą znaczące, zdobione dywany, a także ciężkie wzorzyste zasłony. Jak najbardziej należyte muszą być też lampy i inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony i inne detale wyposażenia wnętrz.

Meble definiują każde wnętrze

Osoby, które mogą radować się posiadaniem własnego mieszkania, zwykle starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pomieszczeń, ażeby jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa oczywiście o ogromnym salonie. Jest to pomieszczenie, które okazjonalnie można zaaranżować w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bowiem na ogół żaden z pokoi nie ma tak obszernej powierzchni. W przypadku domu, należałoby jednak rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, które w zasadzie sprzyja wielu zamiarom. Po pierwsze jest największym, a w związku z tym centralnym miejscem domu, w którym skupia się na ogół cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a również urządzane są rodzinne przyjęcia. Żeby jednak salon spełniał swoją rolę, należy go trafny urządzić, aby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Detalem urządzenia salonu, który nadaje mu stosownego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie tylko element dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, lecz dodatkowo w chłodne dni jest pierwszorzędnym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek, muszą się obowiązkowo znaleźć dobre meble. Obecnie salon wolno urządzić na dużo różnych sposobów i wiele przeróżnych stylów. 

Współczesne versus glamour

Jeśli nadrzędnym szczegółem urządzenia salonu będą meble nowoczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, także pozostałe szczegóły wyposażenia salonu powinny nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest więc wskazane wiszenie ciężkich zasłon bądź ozdabianie salonu rzeźbami i klasycznymi obrazami. Tego rodzaju elementy ozdobne będą natomiast jak najbardziej wskazane wtedy, kiedy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one zwykle nadzwyczaj bogato zdobione i wykonane z naturalnego, litego drewna. Co poniektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś mogą przypominać wystrój mieszkalnych wnętrz z dawnych czasów lokalnej szlachty. Na milion procent są to meble glamour i bardziej wskazane dla ludzi borykających się z przeszkodami alergicznymi. Do ich produkcji nie użytkuje się tak kolosalnej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w wypadku mebli z płyt wiórowych. Niemniej jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany osobnymi gustami właścicieli pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą proste elementy wyposażenia bez pobocznych elementów dekoracyjnych. Jeżeli jednakże mieszkańcy o wiele bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby by zadbali również o wyposażenie salony przypominające naturalnie to starsze wzornictwo. 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.